5 zalet kotłów z podajnikiem

30-06-2020

Kotły z podajnikiem paliwa wyróżniają się wysoką sprawnością działania, dzięki całkowitemu zautomatyzowaniu całego procesu ich działania i zminimalizowania ingerencji człowieka. Zwykle taki kocioł musimy na początku odpowiednio skalibrować, a później nasze działania ograniczają się jedynie do uzupełniania paliwa w specjalnym podajniku. Takie rozwiązania są dość drogie, jednak ilość zwolenników takich rozwiązań stale rośnie i są one chętnie wybierane, dzięki swoim licznym zaletom.

Zalety kotłów z podajnikiem

  1. Wyposażenie w automatyczny podajnik paliwa oraz zasobnik, czyli miejsce, w którym umieszczamy ilość opału, która wystarczy nawet na kilka dni palenia.
  2. Optymalne spalanie i wysoki poziom sprawności – ilością spalania steruje automatyczny sterownik, który dozuje niezbędna ilość paliwa, gwarantując jednocześnie wydzielanie stosunkowo niewielkiej ilości dymu i pozostawianie małych ilości popiołu.
  3. Ekologiczne rozwiązanie – ograniczenie emisji spalin, możliwość stosowania paliwa przyjaznego środowisku.
  4. Bezobsługowość – kocioł nie zaprząta nam głowy na co dzień, my jedynie ustawiamy na początku, jakich temperatur oczekujemy, a system dba, aby tak właśnie było.
  5. Dostęp bezprzewodowy do sterowników urządzenia – w nowoczesnych kotłach możemy zarządzać temperaturami w domu i spalaniem w kotle zdalnie z poziomu urządzenia mobilnego.

Jak wybrać kocioł?

Jeśli jesteśmy na etapie budowy własnego domu lub przeprowadzania gruntownego remontu, który obejmie swoim zakresem również kotłownie, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, czym chcemy palić. Warto wybrać paliwo ekologiczne i ekonomiczne, aby maksymalnie obniżyć koszt związane z ogrzewaniem. Kotły z podajnikiem, mimo iż drogie w zakupie mogą zagwarantować wysoką stopę zwrotu inwestycji, gdyż w przyszłości, dzięki odpowiedniej optymalizacji systemu za ogrzewanie zapłacimy zdecydowanie mniej.

Postawmy na sprawdzonych producentów i wiodące firmy, sprawdźmy warunki gwarancji i wszelkich napraw, aby mieć pewność, że kupujemy sprzęt najwyższej jakości, który będzie służył naszemu domowi przez wiele kolejnych lat.