Charakterystyka kotłów pelletowych

15-05-2020

Wybór właściwego sposobu ogrzewania domu to jedna z najważniejszych decyzji, przed jaką stanie każdy z nas, kto podejmie decyzję o budowie lub zakupie domu. Od tego, na jakie ogrzewanie się zdecydujemy będą zależeć nasze finanse oraz komfort życia w nowym miejscu. Jest to zatem decyzja, której nie wolno podejmować pochopnie i nalezy rozważyć wszelkie możliwe opcje. Nasza firma Kotły Grzewcze Dragon od lat specjalizuje się w produkcji kotłów centralnego ogrzewania najwyższej jakości, dlatego zdecydowaliśmy się podzielić z Państwem naszym doświadczeniem, które może ułatwić Państwu dokonanie dobrego wyboru systemu grzewczego w Państwa domu. Naszym zdaniem wysoka jakość produktu może iść  w parze z niewygórowaną ceną za produkt, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci otrzymywali trwałe, solidne i mogące służyć długie lata urządzenia. Produkujemy kotły zgodnie z najnowszymi doniesieniami technologicznymi, dbając aby były one zdolne do kumulowania ciepła w komorze spalania i w bardzo wydajny sposób oddawały ciepło, jak najdłużej ogrzewając wyznaczoną powierzchnię. Ważnym parametrem dla nas jest także zmniejszenie ilości opału niezbędnego do ogrzania domów.  Osiągneliśmy ten cel stosując specjalny, autorki kształt wymiennika ciepła, który znajduje zastosowanie w każdym modelu naszych kotłów. 

Zastosowanie kotłów grzewczych

Kotły grzewcze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest ekonomiczne ogrzewanie pomieszczeń. Nadają się zarówno do ogrzewania domów wolnostojących, jak i niewielkich pomieszczeń biurowych, czy budynków użytkowych o większej powierzchni. Kotły grzewcze na pellet drzewny są to urządzenia, które mogą pełnić dwojaką rolę. Z jednej strony mogą być wykorzystywane jako źródło ciepła, służące do ogrzewania pomieszczeń, jak i z drugiej strony sprawdzą się jako urządzenie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. 

Najważniejsze cechy kotłów pelletowych

Po załadowaniu do podajnika niezbędnego do ogrzania domu opału, kotły pelletowe to właściwie urządzenia niewymagające od nas żadnej ingerencji. Możemy wówczas liczyć na bezobsługowe działanie kotła aż do czasu, kiedy będzie konieczne ponowne załadowanie podajnika. Obsługa kotłów pelletowych staje się tym samym bardzo wygodnym i nieabsorbującym rozwiązaniem grzewczym. Użytkownikowi pozostaje wyłącznie wybranie odpowiadającej mu temperatury pomieszczeń za pomocą automatycznego sterownika oraz zadbanie o okresowe przeglądy urządzenia, które zapewnią nam bezpieczeństwo przez cały okres użytkowania kotła. Dodatkowo należy podkreślić, że kotły na pellet drzewny to możliwie najbardziej ekonomiczne rozwiązanie grzewcze na rynku. Pellet drzewny jest bowiem jednym z najtańszych i najefektywniejszych pod względem efektywności spalania spośród dostępnych na rynku opałów. Dokładne spalanie pelletu drewnianego przyczynia się do zmniejszenia ilości powstałego w ten sposób popiołu i łączącej sie z tym konieczności jego wybrania i wyczyszczenia urządzenia.