Jak ekologicznie ogrzać dom jednorodzinny?

29-09-2021

Ekologiczne systemy grzewcze to nie tylko ratunek dla środowiska naturalnego i sposób na ochronę naszego zdrowia. Nowoczesne systemy grzewcze pozwalają także sporo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, zapewniając komfort termiczny i redukując uciążliwości związane z korzystaniem z bezklasowych kotłów grzewczych. Wyjaśniamy, jakie ekologiczne rozwiązania grzewcze można zastosować w domu jednorodzinnym.

Ekologiczne ogrzewanie domu – dostępne rozwiązania 

Dobiega końca okres karencji, który pozwalał na ogrzewanie domów niespełniającymi określonych norm systemami centralnego ogrzewania. W niektórych miastach i rejonach już jakiś czas temu zakazano korzystania z tzw. kopciuchów, co poprawiło jakość powietrza oraz pozwoliło zmniejszyć dokuczający nam w sezonie grzewczym smog. Zmiana systemu grzewczego na ekologiczny w przypadku domów jednorodzinnych jest nieunikniona, dlatego warto dowiedzieć się więcej na temat przyjaznych środowisku sposobów ogrzewania oraz paliw, które mogą być wykorzystywane w przypadku nowoczesnych kotłów grzewczych. Do ekologicznych sposobów ogrzewania domów jednorodzinnych zaliczamy nie tylko kotły gazowe, z których korzystanie nadal jest zbyt kosztowne dla wielu właścicieli nieruchomości oraz systemy grzewcze wykorzystujące energię odnawialną. W budownictwie jednorodzinnym możemy także zdecydować się na montaż kotła grzewczego 5 klasy lub kotła EcoDesign, które spełniają obecnie obowiązujące normy emisji szkodliwych zanieczyszczeń.

Kotły 5 klasy i kotła EcoDesign – co warto wiedzieć?

Zarówno kotły 5 klasy, jak i kotły EcoDesign to doskonałe rozwiązanie do domu jednorodzinnego. Te urządzenia grzewcze spełniają obowiązujące normy ochrony środowiska, gwarantując niską emisję spalin oraz wysoką efektywność grzewczą. Kotły 5 klasy i kotły EcoDesign wymagają zastosowania odpowiedniego opału. Może to być ekogroszek bądź pellet, jednak w naszej ofercie znajdą Państwo także piece hybrydowe, w których można spalać zarówno ekogroszek, jak i wytwarzany z drewna pellet. Nowoczesne kotły c.o. to sposób na tanie ogrzewanie domu oraz czyste powietrze. Inwestycja w kocioł z podajnikiem gwarantuje także bezproblemową obsługę kotła, dzięki czemu właściciel domu może cieszyć się większym komfortem cieplnym oraz swobodą. Oferujemy wysokiej jakości kotły grzewcze 5 klasy i kotły EcoDesign o różnej mocy grzewczej. Warto pośpieszyć się z decyzją o wymianie kotła grzewczego i wystąpić o dofinansowanie do zmiany ogrzewania, bo rok 2021 najprawdopodobniej jest ostatnim rokiem, w którym możemy ubiegać się o dofinansowanie do zakupu kotła ekologicznego na węgiel.