Panele pokojowe gwarancją bezpiecznego korzystania z pieców grzewczych

16-12-2020

Nowoczesne kotły grzewcze i ekologiczne piece to bezpieczne dla środowiska i wygodne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się nie tylko komfortem termicznym. Nowoczesne systemy grzewcze to sposób na oszczędne i bezpieczne ogrzewaniem domu, które może wiązać się z dodatkowymi korzyściami. Gwarantuje je montaż funkcjonalnych paneli pokojowych. Wyjaśniamy, czym są panele pokojowe i dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

 

Czym są panele pokojowe?

 

Panele pokojowe (regulatory pokojowe) to zintegrowane ze sterownikami kotłów grzewczych niewielkie urządzenia, które pozwalają na zdalne sterowanie ogrzewaniem. Ich montaż w pomieszczeniach mieszkalnych umożliwia wygodny nadzór nad działaniem centralnego ogrzewania, bez konieczności udawania się do kotłowni. Co więcej, panel pokojowy to „centrum dowodzenia” wydatkami na ogrzewanie. Dzięki niemu możemy dobrać optymalną temperaturę do naszych indywidualnych potrzeb oraz np. wygodnie przechodzić pomiędzy zaprogramowanymi trybami pracy kotła grzewczego. Termoregulator wyposażony jest w czytelny wyświetlacz, który gwarantuje komfort jego obsługi.

 

W jaki sposób działają panele pokojowe?

 

W zależności od rodzaju paneli pokojowych mogą one działać w sposób bezprzewodowy lub zostać połączone systemem kabli ze sterowniami kotła grzewczego. Wybór panelu pokojowego nie jest najłatwiejszy, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa różnorodną ofertę, która obejmuje niezawodne urządzenia o wysokiej funkcjonalności.

 

Czy panele pokojowe pomagają zadbać o bezpieczeństwo domowników?

 

Panele pokojowe służą nie tylko w celu regulacji temperatury, ale także stanowią zabezpieczenie na wypadek nieprawidłowej pracy kotła grzewczego. Bardzo ważne jest to, że dzięki nim możemy na bieżąco śledzić wzrost temperatury oraz jej spadek, a jeżeli piec osiągnie wartości graniczne, to zostaniemy ostrzeżeni sygnałem dźwiękowym. To przydatna funkcja, bo awarie kotłów grzewczych mogą spowodować poważne szkody i zagrożenie dla zdrowia oraz życia domowników. Możliwość sprawowania stałego nadzoru nad działaniem pieca za pomocą zainstalowanego w salonie, kuchni, przedpokoju lub innym pomieszczeniu (bądź kilku pomieszczeniach) regulatorom zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że możemy ograniczyć wizyty w kotłowni do niezbędnego minimum.