Kotły grzewcze na eksport

Kotły grzewcze na eksport

Kotły grzewcze Dragon charakteryzują się jakością na poziomie co najmniej europejskim. Dlatego też są doceniane i chętnie wybierane przez Klientów za granicą. Nieustannie poszukując nowych rynków zbytu odpowiadamy na ich potrzeby, produkując i dystrybuując m.in. kotły retortowe na ekogroszek. W naszej ofercie znajduje się duży wybór kotłów grzewczych na eksport. Oferujemy sprawdzone konstrukcje urządzeń, które mogą być opalane nieco tańszymi i łatwiejszymi do zdobycia rodzajami opału. Proponowane przez nas kotły są produkowane od lat, a ich konstrukcje były systematycznie modernizowane i usprawniane. Wszystkie sprzedawane przez nas kotły grzewcze na eksport są wykonywane z surowców najwyższej jakości – stali kotłowej o bardzo dobrych właściwościach, która gwarantuje ponadprzeciętną trwałość.

Proponowane przez nas modele są wyposażone w nowoczesne sterowniki ułatwiające sterowanie pracą urządzeń. Dostarczamy zarówno kotły o mniejszej mocy, przeznaczone do domów jednorodzinnych czy mniejszych budynków użytkowych, jak i ich warianty dostarczające ciepła dużym obiektom.

Kotły na ekogroszek, węgiel kamienny i brunatny oraz biomasę

Wśród oferowanych na eksport urządzeń znajdziecie Państwo zarówno kotły na ekogroszek, a także węgiel brunatny, jak i biomasę. W zależności od modelu dostępne u nas urządzenia mogą wykorzystywać węgiel różnych sortymentów, w tym np. bardzo popularny i stosunkowo niedrogi miał węglowy. Kotły miałowe doskonale sprawdzają się podczas pracy całodobowej w domach, w których mieszkańcy przebywają tylko kilka godzin dziennie. Urządzenia gwarantują utrzymanie optymalnej temperatury wnętrza przy minimalnym nakładzie pracy. Wybrane kotły mogą być również opalane węglem brunatnym, a także biomasą, tj. drewnem w różnej postaci, m.in. brykietami, wiórami, trocinami lub zrzynkami.

Kotły retortowe

Dostępne u nas są urządzenia o różnej konstrukcji paleniska, w tym m.in. kotły retortowe. W kotłach tego typu wykorzystywane są nowoczesne palniki retortowe, które pozwalają na korzystanie z komfortu oferowanego przez automatyczny podajnik, a jednocześnie na cieszenie się bardzo efektywnym spalaniem. W kotłach retortowych dzięki konstrukcji palnika węgiel w postaci groszku lub miału jest dostarczany bezpośrednio do komory spalania. Za sprawą specjalnie zaprojektowanych otworów do wierzchniej partii paliwa podawane jest powietrze w ilości dobranej przez sterownik do kotła. Daje to możliwość osiągnięcia optymalnej temperatury spalania, a zatem i wyższej efektywności energetycznej. Powstające spaliny są o wiele czystsze, a zgromadzona w nich energia może być odzyskana przez specjalnie zaprojektowane wymienniki. Za transport opału ze zbiornika do palnika odpowiedzialny jest solidnie wykonany ślimak.

W naszej ofercie znajdują się nie tylko kotły retortowe na eksport ale również modele wykorzystujące inne rozwiązania. Mamy np. kotły z podajnikami tłokowymi oraz kotły zasypowe, gdzie opał umieszcza się bezpośrednio w komorze spalania.