kotły z podajnikiem ślimakowym

kotły z podajnikiem ślimakowym

Kotły z podajnikiem ślimakowym są doskonała propozycja dla wymagających użytkowników. Charakteryzują się one bowiem korzystną wydajnością energetyczną oraz imponującą czystością spalania węgla kamiennego. Co istotne, pojemność zbiornika opalu jest na tyle duża, że może wystarczyć aż na 4-8 dni pracy w zależności od konkretnych potrzeb.

Dodatkowym udogodnieniem, jakim dysponują kotły z podajnikiem ślimakowym, jest tak zwane palenisko awaryjne, które może z powodzeniem służyć do spalania węgla kamiennego, drewna oraz brykietów. Flagowymi produktami reprezentujących omawiany segment są kotły Dragon Duo oraz Dragon Duo Premium.

Kotły z podajnikiem ślimakowym Dragon Duo charakteryzują się imponującą efektywnością, dzięki czemu nie są one obciążeniem dla okresowego budżetu. Poza ewidentnym atutem, jakim jest wysoką pojemność zbiornika opału, wspomniane kotły charakteryzują się również nadzwyczajną prostotą obsługi. Obsługa sprowadza się jedynie do regularnego wyrzucania popiołu oraz umieszczenia opału w zasobniku. Zaawansowana automatyka pozwala na modulacyjną modyfikację mocy, co umożliwia adekwatne wykorzystanie kotła zarówno zimą, jak i latem.

Kotły Dragon Duo Premium są natomiast propozycja dedykowana najbardziej wymagającym użytkownikom. Silnym impulsem do na bycia tych urządzeń jest ich niepowtarzalna wszechstronność. Maszyny te pozwalają bowiem nie tylko na spalanie klasycznego eko-groszku, ale również na zużywanie innych paliw, które dodatkowo charakteryzują się wysoką spiekalnością.