kotły z podajnikiem tłokowym

kotły z podajnikiem tłokowym
Kotły z podajnikiem tłokowym, jakie można znaleźć w naszej ofercie, są automatycznie sterowanymi urządzeniami, które charakteryzują się wysoce ekonomicznym bilansem energetycznym oraz nienaganną czystością spalania węgla, materiałów miałowych lub tak zwanego eko-groszku o granulacji nieprzewyższającej 40 mm. Nie sposób zignorować faktu, że wspomniane maszyny umożliwiają spalanie pelletu oraz owsa w mieszance 2:3.

Kotły podajnikiem tłokowym nie przysparzają problemów użytkownikowi. Ich obsługa jest bowiem łatwa i intuicyjna, natomiast praca nie generuje uciążliwego hałasu, co jest zasługą zaimplementowaniu pełnego łożyskowania elementów ruchomych, które ma miejsce w podajniku. Dodatkowym walorem jest wzbogacenie kotłów tłokowych o tak zwane palenisko awaryjne, które jest nieocenionym wsparciem w sytuacji braku energii elektrycznej, kiedy w trybie awaryjnym można spalać węgiel kamienny, brykiety oraz drewno.

Produktem, który reprezentuje omawiany segment, jest kocioł Dragon-S. Kocioł ten zawiera siłownik pneumatyczny, który pozwala na łatwe i bezproblemowe załadowanie opału. Co ważne, sprawność kotła na poziomie 88 procent została potwierdzona w drodze rygorystycznych testów, których uwieńczeniem był prestiżowy certyfikat. Wspomniany model jest niezwykle wygodny w konserwacji. Proces czyszczenia przebiega jedynie z przodu kotła. Jakość oraz efektywność urządzenia są niezaprzeczalnymi argumentami motywującymi do zakupu. Model ten został bowiem bardzo przychylnie oceniony przez ekspertów z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, którzy wydali stosowny atest.