Regulator ciągu kominowego miarkownik powietrza REGULUS gwint 3/4 cala

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: ST-18
  • Producent: Regulus
  • Waga: 3 kg
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY
  • szt.
  • 105,00 zł / szt.

Miarkownik ciągu jest automatycznym urządzeniem termostatycznym przeznaczonym do regulacji temperatury w kotłach opalanych paliwem stałym. Głowica termostatyczna regulatora, pod wpływem wahań temperatury wody w kotle, przy pomocy dźwigni i łańcucha lub linki otwiera lub przymyka przesłonę, zwiększając lub zmniejszając dopływ powietrza do paleniska. Zainstalowanie miarkownika ciągu polega na jego wkręceniu bezpośrednio do płaszcza wodnego. Ustawienie żądanej temperatury kotła uzyskuje się przez ustawienie pokrętła nastawczego na regulatorze.

Miarkowniki to regulatory ciągu w kotłach opalanych paliwem stałym. Te automatyczne urządzenia termostatyczne przeznaczone są do regulacji temperatury wody w kotle. Głowica termostatyczna regulatora, pod wpływem wahań temperatury wody w kotle, przy pomocy dźwigni i łańcucha lub linki otwiera lub przymyka przesłonę, zwiększając lub zmniejszając dopływ powietrza do paleniska.

Zainstalowanie miarkownika ciągu polega na jego wkręceniu bezpośrednio do płaszcza wodnego. Ustawienie żądanej temperatury kotła uzyskuje się przez ustawienie pokrętła nastawczego na regulatorze.

Miarkowniki ciągu kominowego (regulatory paleniskowe) - służą do sterowania pracą kotła na paliwo stałe jako alternatywa dla sterowników elektronicznych. Głowica termostatyczna miarkownika, w zależności od temperatury wody w kotle, przy pomocy dźwigni i łańcuszka otwiera lub przymyka ruchomą klapę regulujacą dopływ powietrza do komory spalania. Płynny zakres regulacji temperatury i wysokajakość wykonania zapewnia komfortową obsługę kotła i duże oszczędności paliwa stałego.

 Miarkownik działa przy wykorzystaniu bimetalu, który pracuje pod wpływem zmian temperatur.


Pole regulacji wynosi od 30°C do 100°C, przesunięcie łańcuszka wynosi około:
- 12 mm /10°C przy wysięgu ramienia na 190 mm, dla mocy użytecznej 1 kg
- 7 mm /10°C przy wysięgu ramienia na 115 mm, dla mocy użytecznej 1,6 kg

Średnica gwintu regulatora ciągu kominowego wynosi 3/4".

Pomiary gwintu montażowego:
- na zewnątrz gwintu: 26,3 mm
- wewnątrz gwintu: 24,7 mm

Długość elementu pomiarowego wraz z gwintem: 61,2 mm