Strażak z zaworem termostatycznym

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: CZ-02
  • Waga: 3 kg
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY
  • szt.
  • 350,00 zł / szt.

Urządzenie STRAŻAK służy do zabezpieczenia przed zapłonem opału znajdującego się w zasobniku kotła z podajnikiem. W przypadku cofnięcia lub przedostania się żaru do rury podajnika czujnik temperatury zaworu powoduje otwarcie zaworu i zalanie żaru. W strażaku został zamontowany zawór termostatyczny firmy Danfos. Przeznaczony jest on do montowania w kotłach z podajnikami - szczególnie tych opalanych pelletem, owsem, zrębkami drewnianymi, wiórami. Strażak oprócz zaworu posiada połączony z nim wężem zbiornik na wodę o pojemności około 6 litrów.

KILKA SŁÓW O ZAWORZE
Rosnące ceny energii oraz troska o środowisko naturalne sprawiają, że biomasa jest paliwem przyszłości. Zawór termostatyczny Danfoss BVTS zapewnia niezawodną, bezpieczną oraz bezobsługową pracę, a dzięki temu przyjazne dla środowiska kotły na biomasę stają się optymalnym rozwiązaniem grzewczym dla domów, przemysłu oraz budynków użyteczności publicznej.

OCHRONA PRZED COFANIEM SIĘ PŁOMIENIA
Zawór termostatyczny Danfoss BVTS używany jest także do ochrony kotła przed cofnięciem się płomienia, przez monitorowanie temperatury w podajniku paliwa. Jeżeli temperatura przekroczy 95°C, zawór otworzy się i umożliwidopływ odpowiedniej ilości wody w celu wygaszenia ognia w podajniku. Po zadziałaniu zawór zamyka się, aby zminimalizować konieczność dalszego czyszczenia i konserwacji.

ZAWÓR NIE WYMAGA ZEWNĘTRZNEGO ŹRÓDŁA ZASILANIA
Zawór termostatyczny Danfoss BVTS działa w sposób niezawodny niezależnie od temperatury otoczenia, a jego funkcjonowanie nie wymaga dostarczania energii z zewnątrz.

Zawór termostatyczny BVTS ma zastosowanie w instalacjach grzewczych jako zabezpieczenie dla kominów oraz kotłów na paliwo stałe. Zawór zapobiega przegrzaniu kotła poprzez zrzut wody z podgrzewacza lub wężownicy kondensacyjnej. Zawór BVTS zabezpiecza również przez cofaniem płomienia do podajnika paliwa stałego poprzez zalanie paliwa w sytuacji nadmiernego wzrostu temperatury.

PARAMETRY TECHNICZNE ZAWORU DANFOS
Medium: woda
Maks. ciśnienie robocze: 10 bar
Temperatura wody: 5 do 110 stopni C
Temperatura otwarcia: 95 stopni C
Histereza: 6 stopni C
Temperatura otoczenia: 0 do 125 stopni C
Przepływ: 2,4 m3/h przy ciśnieniu wody min. 1 bar i temp. czujnika 110 stopni C
Przyłącze: G 3/4 (ISO 228)
Długość kapilary: 1,2 m